Get Adobe Flash player

Зал № 18

У 70-80-х роках XX ст. Миколаївську область порівнювали із великим будівельним майданчиком. Цьому сприяв пуск підприємств-гігантів будівельної галузі. 1975 р. почалось спорудження Південно-Української АЕС, а 22-го грудня 1982 р. став до ладу її перший енергоблок потуж¬ністю 1 млн. кВт електроенергії.

Первістком кольорової металургії в Україні став Миколаївський глиноземний завод.

Частина матеріалів, що експонуються у залі, присвячена кризисним явищам в економіці країни періоду «Перебудови». Окремої уваги заслуговує подвиг миколаївців-ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.

За роки незалежності Україна подолала нелегкий шлях, на якому були і помилки, і втрачені ілюзії. Але головне — було створено державний механізм з усіма його складовими, сформовані атрибути державності, фінансова і правова системи, закладені принципи демократії, налагоджені взаємозв’язки з навколишнім світом.

Заключна частина музейної експозиції присвячена матеріалам, що відображають процес державотворення, демократичні традиції в Україні, розвиток місцевого самоврядування і перші здобутки на цьому шляху.